Prijzen

Meer dan 100 internationale prijzen gewonnen.

Vijf films werden beloond met het Gouden Kalf voor beste Speelfilm.

De speelfilm DE TWEELING werd genomineerd voor de Oscar voor Beste niet-Engelstalige Film.

De tv serie HET ZAKMES werd beloond met een Emmy Award.

De film KRUISTOCHT IN SPIJKERBROEK, won een Gouden Kalf voor Beste Montage.

————-

DE TWEELING – BEN SOMBOGAART

Winnaar Gouden Kalf voor Beste Speelfilm, op het Nederlandse Film Festival, 2003
Oscar Nominatie Best Foreign Language Film, 2004
Winnaar Bernhard Wicki preis – International Filmfestival Emden, 2004
Winnaar Gouden Film, op het Nederlandse Film Festival
Winnaar Platinum Film, op het Nederlandse Film Festival
Op 1 na beste bezochte Nederlandse speelfilm in 2003

HET ZAKMES – BEN SOMBOGAART

Winnaar International Emmy Award, New York, 1993
Winnaar Gouden Kalf voor Beste Regie, op het Nederlandse Film Festival, 1993
Winnaar Cinekid Award, Amsterdam, 1992
Winnaar Kinderkast, Amsterdam, 1992
Winnaar Beste Speelfilm op het Film Festival Essen, 1992
Winnaar Publieks Prijs op het kinder Film Festival Wenen, 1992
Winnaar Beste Speelfilm op het kinder Film Festival Tel Aviv, 1992
Winnaar Beste Speelfilm op het kinder Film Festival Montevideo, 1993
Winnaar 2e prijs op het kinder Film Festival Bellinzona, 1993
Winnaar 2e prijs op het kinder Film Festival Udaipur (India), 1993
Winnaar Cifej Award, Kinder Film Festival Udaipur (India), 1993
Winnaar Prix Danube en Cijef Award, Bratislava, 1993

VECHTERSHART – LOURENS BLOK

Winnaar TV Beeld voor beste drama serie, 2017

TULA THE REVOLT – JEROEN LEINDERS

Winnaar Grote Jury Prijs (Golden Lion Award) bij the Londen Film Awards, 2013
Winnaar Rayo Di Solo Award op het 30ste Radio Hoyer Award Ceremony, 2013
Speciale vermelding op het Strassbourg Film Festival 2011

OOM HENK – ELBERT VAN STRIEN

Winnaar Grote Prijs Beste Buitelandse Film (De Remi) op het Houston Worldfest, 2013
Winnaar Speciale Jury Prijs op het Houston Worldfest, 2013

ALLEEN MAAR NETTE MENSEN – LODEWIJK CRIJNS

Winnaar Gouden Film, op het Nederlandse Film Festival, 2012

ZWART WATER – ELBERT VAN STRIEN

Winnaar Beste Film op het internationale Film Festival van Porto (Fantasporto), 2011
Winnaar Beste script op het internationale Film Festival van Porto (Fantasporto), 2011
Special mention Strassbourg Film festival, 2011

DE STORM – BEN SOMBOGAART

Winnaar Award for Outstanding Achievement, Stony Brook Filmfestival, New York, 2010
Winnaar Gouden Film, op het Nederlandse Film Festival
Winnaar Platinum Film, op het Nederlandse Film Festival
Op 1 na beste bezochte Nederlandse speelfilm in 2010

BRIDE FLIGHT – BEN SOMBOGAART

Winnaar Prijs voor Beste Speelfilm op het Newport Beach Film Festival, 2010
Winnaar Publieks Prijs voor Beste speelfilm op het Rehoboth Film Festival, 2010
Winnaar Publieks Prijs op het Palm Beach Jewish Film Festival, 2010
Winnaar Publieks Prijs op het Scottsdale Film Festival, 2010
Winnaar Prijs voor Beste Co-Production tijdens The biannual Lëtzebuerger Filmpräis, 2009
Winnaar Gouden Film, op het Nederlandse Film Festival

KRUISTOCHT IN SPIJKERBROEK – BEN SOMBOGAART

Winnaar Gouden Kalf voor Beste Speelfilm, op het Nederlandse Film Festival, 2007
Winnaar Gouden Kalf voor Beste Montage op het Nederlandse Film Festival, 2007
Winnaar 1st prize at the Chicago International Childrens Film Festival, 2007
Winnaar Gouden Film, op het Nederlandse Film Festival
Winnaar Platinum Film, op het Nederlandse Film Festival
Op 1 na beste bezochte Nederlandse speelfilm in 2006

EEN BITTERZOETE VERLEIDING – MONIQUE NOLTE

Nominatie Gouden Kalf voor Beste lange documentaire, op het Nederlandse Film Festival, 2007

IBBELTJE – BEN SOMBOGAART

Nominatie Gouden Kalf voor Beste tv-serie op het Nederlandse Film Festival, 2004

FLORIS – JEAN VAN DER VELDE

Winnaar Gouden Film, op het Nederlandse Film Festival

PLUK VAN DE PETTEFLET – BEN SOMBOGAART

Winnaar Gouden Film, op het Nederlandse Film Festival
Winnaar Platinum Film, op het Nederlandse Film Festival
Op 2 na beste bezochte Nederlandse speelfilm in 2004

WHEELS OF FORTUNE – WILKO BELLO

Winnaar van de prijs van de stad Utrecht, op het Nederlandse Film Festival, 2002
Nominatie Gouden Kalf voor Beste lange documentaire, op het Nederlandse Film Festival, 2002

LEK – JEAN VAN DE VELDE

Winnaar Gouden Kalf voor Beste Speelfilm, op het Nederlandse Film Festival, 2000
Winnaar Gouden Kalf voor Beste Regie, op het Nederlandse Film Festival, 2000
Winnaar Gouden Kalf voor Beste acteur op het Nederlandse Film Festival, 2000
Winnaar Gouden Kalf voor Beste Scenario, op het Nederlandse Film Festival, 2000

ABELTJE – BEN SOMBOGAART

Winnaar Gouden Kalf voor Beste Speelfilm, op het Nederlandse Film Festival, 1999
Winnaar Public Choice Award, Internationaal Kinder Film Festival, Montreal, 1999
Winnaar Rembrandt Award voor beste Nederlandse Film, 1998
Premio del Público de Niños, Festival Intern. de Cine para Niños y Jovenes, Divercine, Montevideo, 1999
Winnaar Silver Cairo op het Internationale Film Festival van Cairo, 2000
Best bezochte Nederlandse speelfilm in 1998

SIBERIA – ROBERT JAN WESTDIJK

Winnaar Speciale Jury Prijs op het Internionale Film Festival Sochi, 1999
Nominatie Gouden Kalf voor Beste Speelfilm, op het Nederlandse Film Festival, 1999

MIJN FRANSE TANTE GAZEUS – BEN SOMBOGAART en JORAM LÜRSEN

Winnaar International Premios Ondas Television, Barcelona, 1997
Winnaar Zapper, Antwerpen, 1998

DE JONGEN die niet meer praatte – BEN SOMBOGAART

Winnaar Unicef Award, Berlijn, 1996
Winnaar Unicef Prijs, Kinderkast, Amsterdam, 1997
Winnaar Prix de la poste, en Prix C.I.F.E.J., Laon, 1997
Winnaar Grote Prijs, Cannes Junior, Cannes, 1997
Winnaar Beste Verhaal, Cannes Junior, Cannes, 1997
Winnaar Silver Poznan Goat, Intern. Childfilm Festival Poznan, 1997
Winnaar Marcinek Award, Intern. Childfilm Festival Poznan, 1997
Winnaar Award of Excellence, Unicef, “Flicks” Festival, Saskatoon (Canada), 1997
Winnaar Grand Prix , Bratislava (Slowakiije), 1997
Winnaar Prix Danube, Bratislava (Slowakiije), 1997
Winnaar C.I.F.E.J. Award, Bratislava (Slowakiije), 1997
Winnaar Unicef Prijs, Kinderkast, Amsterdam, 1997
Winnaar ASN ADO Prijs, Amsterdam, 1998
Winnaar Special Unesco Price, Prix Jeunesse International, München, 1998
Winnaar Beste idee, Prix Jeunesse International, München, 1998
Winnaar Prix du public, Festival International du Film d’Amour, Mons (Belgium), 1999
Winnaar Prix Henri Langlois, Festival International Acteurs, Tours, 1999
Winnaar Prix Sky Rock, Public Festival, Essonne, 1999

ZUSJE – ROBERT JAN WESTDIJK

Winnaar Gouden Kalf voor Beste Speelfilm, op het Nederlandse Film Festival, 1995
Winnaar Cineco Award op het Nederlandse Film Festival, 1995
Winnaar van de prijs van de stad Utrecht, op het Nederlandse Film Festival, 1995
Winnaar ‘Silver Alexander’ op het Intern. Filmfestival Thessaloniki, 1995
Winnaar Speciale Jury Prijs, Intern. Festival of Young Cinema, Turijn (Italië), 1995
Winnaar Publieks Prijs, Intern. Festival of Young Cinema, Turijn (Italië), 1995
Winnaar Rembrandt Award voor beste Nederlandse Film, 1996
Winnaar Procirep Award op het French Angers Filmfestival, 1996
Winnaar Student Award op het French Angers Filmfestival, 1996
Winnaar Gouden Tulp op het intern. filmfestival of Istanboel, 1996
Winnaar ‘New Directors Showcase Award’ op het Intern. Filmfestival of Seattle, 1996
Winnaar Speciale jury Prijs op het Yubari Intern. Fantastic Film Festival, Japan, 1997

HOW TO SURVIVE A BROKEN HEART – PAUL RUVEN

Winnaar Silver Dolphin voor Beste Regie op het Tróia Intern. Film Festival, 1991

PAPA’S TANGO – MICHIEL VAN JAARSVELD

Winnaar Best Professional Short van het Youngabout Film Festival van Bologna, Volwassen Jury, 2012
Winnaar Best Professional Short van het Youngabout Film Festival van Bologna, Kinder jury, 2012

STELLENBOSCH – MICHIEL VAN JAARSVELD

Nominatie Gouden Kalf voor Beste tv-serie op het Nederlandse Film Festival, 2007

WET & WAAN – BEN SOMBOGAART

Nominatie Gouden Kalf voor Beste tv-serie op het Nederlandse Film Festival, 2002

YOU 2 (NOVELLEN) – PASCALE SIMONS

Winnaar publieksprijs op het Immaginaria (Bologna), 2003
Winnaar Prijs voor Beste buitenlands film op het Fire Island Film Video Festival (New York), 2003
Winnaar publieksprijs op het L.A. Outfest Festival, 2002
Winnaar publieksprijs op het Seattle Lesbian & Gay Film Festival, 2002

OTJE – JORAM LÜRSEN & SIMONE VAN DUSSELDORP

Winnaar Gouden Beeld, Nederlandse Academy Award, 1999
Nomination Grote Kinderkast-televisieprijs, Cinekid, Amsterdam, 1999

DAG JUF, TOT MORGEN – BEN SOMBOGAART

Winnaar Prix Jeunesse International, München, 1996
Winnaar Kleine Kinderkast Cinekid Festival, Amsterdam, 1996
Winnaar Gouden Beeld, Nederlands Academy Award, 1996
Winnaar Nederlandse Academy Award, Hilversum, 1996
Winnaar Rocky Award, Banff, 1997

PEPETTE – BEN SOMBOGAART

Winnaar Silver Spire, San Francisco International Film Festival, 1996

MUS – BEN SOMBOGAART

Nominatie Gouden Kalf voor Beste tv-serie op het Nederlandse Film Festival, 1994

PLEIDOOI – MAARTEN TREURNIET

Winnaar Gouden Kalf voor Beste tv-dramaserie op het Nederlandse Film Festival, 1993
Winnaar Zilveren Nipkowschijf, 1994

KINDEREN VAN WATERLAND – BEN SOMBOGAART

Winnaar Prix Jeunesse, München, 1992